preloader

Online Terapi

Online terapi, terapist ve danışanın farklı sebeplerle yüz yüze görüşmeleri yürütemediği durumlarda internet üzerinden psikoterapi hizmetinin sağlanmasıdır. 

NEDİR ONLINE TERAPİ?

Online terapi, terapist ve danışanın farklı sebeplerle yüz yüze görüşmeleri yürütemediği durumlarda internet üzerinden psikoterapi hizmetinin sağlanmasıdır. 1980’lerden itibaren teknoloji ve internet kullanımının tüm dünyada yaygınlaşması bazı hayat pratiklerini de beraberinde getirdi.

bulb
arrows
arrows

Birçok hizmete internet üzerinden erişilmesi sadece yaşadığımız yerdeki imkanlarla sınırlı kalmamamızı getirdi. 2020 yılının başından itibaren tüm dünyada yaşanan pandemi dolayısıyla da internet üzerinden kullanılabilen her hizmet hayati bir önem taşımaya başladı. Danışan ve terapistin görüntülü aramayı kullanarak seans ortamının sanala taşınmasıyla şehir dışındaki ve yurt dışındaki danışanlarımıza devamlılığı sağlayabileceği bir hizmet sunmuş oluyoruz. 

Online Terapi Avantajları

Hastalık gibi evden çıkmayı engelleyen durumlarda dahi terapiyi ertelemeye gerek kalmamaktadır.

Bazı danışanlar bir terapi merkezine gitmeye çekinebilir ya da bir psikoloğun ofisinde görünmek istemeyebilirler. Online terapi bu problemi  ortadan kaldırmaktadır. Online terapiyle danışan, terapistiyle kendi ortamında buluşur. 

Olmak istediğiniz yerde olmaktan daha rahat bir şey olamaz! İster evde, ister seyahatte, ofisinizde, psikolojik danışmanlığınızı verimli bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 Küçük çocuğu veya bakıma muhtaç hastası olanların evden çıkması çok zor olabilmektedir. Evden çıkamayanlar için de bir seçenek olmuştur.

İş yoğunluğunuzda iş yerinden kliniğe gitmek için trafikte harcanan zamanı engeller.

Online Randevu Oluşturmak İçin Bize Ulaşın